Jakie miejsca warto zwiedzić podczas wycieczki do Iranu?

Iran – magiczny kraj, skrywający tysiące pozostałości po dawnym imperium Persji. Nietrudno jest się zatem dziwić, że każdego roku miejsce to jest odwiedzane przez rzesze turystów ze wszystkich zakątków świata. Entuzjaści starożytnej architektury, historii oraz niezwykłych, pustynnych widoków bez wątpienia znajdą tu coś dla siebie. Jakie miejsca warto jest wybrać spośród ogromu opcji, podczas planowania wyprawy do Iranu? Oto nasze propozycje!

Zurchane – starożytna siłownia

Zurchane, zwane także domami siły, to miejsca, w których możemy przyjrzeć się starożytnej sztuce zapasów oraz ćwiczeń fizycznych. Siłownie te wypełnia odgłos bębnów i tradycyjne śpiewy. Należy jednak pamiętać, że do środka wejść mogą wyłącznie mężczyźni. Powód? Persowie wierzyli, że podczas ćwiczeń należy zachować czyste myśli. Siłownię Zurchane możemy zobaczyć chociażby w mieście Yazd.

Kharanaq – ziemia prawie niczyja

Podczas naszej wyprawy do Iranu, warto jest też odwiedzić niemal kompletnie wymarłe miasteczko Kharanaq. Położone na górzystym wzniesieniu, miejsce to zamieszkują już tylko dwie rodziny. Znajdziemy tu nie tylko tradycyjne, gliniane budowle, ale też doskonale zachowany, starożytny akwedukt. Kharanaq odznacza się również niesamowitymi widokami, które zachwycą wszystkich miłośników gór.

Naqsh-e Rostam – gdzie spoczywają władcy

Planując wyprawę do Iranu, powinniśmy rozważyć także wizytę w tym niezwykłym miejscu. To właśnie tutaj, w niezwykłych grobowcach wykutych w skale, pochowani zostali perscy władcy z dynastii Achemenidów. Co więcej, miejsce to znajduje się nieopodal starożytnej stolicy Persepolis, co czyni je przystankiem obowiązkowym dla wszystkich osób, interesujących się historią starożytną.

0 comments on “Jakie miejsca warto zwiedzić podczas wycieczki do Iranu?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *