Pielgrzymka do Ziemi Świętej – jak się do niej przygotować?

Ziemia Święta to wyjątkowe miejsce dla każdego wyznawcy Słowa Bożego. To właśnie tam znajdziemy bowiem największą ze świątyń, umożliwiającą nam bliski kontakt z Jezusem. Nic więc dziwnego, że każdego roku miejsce to jest odwiedzane przez tysiące pielgrzymów.

Wiele osób, myślących o udaniu się w taką duchową podróż po raz pierwszy, nierzadko zastanawia się, w jaki sposób powinno się do tej drogi przygotować. Pod uwagę należy wziąć bowiem nie tylko kwestie duchowe, ale też wiążące się z odwiedzeniem kraju o całkowicie odmiennym klimacie i zasadach. Poniżej prezentujemy garść porad, które pomogą Wam przygotować się do odwiedzenia najświętszego z miejsc.

Kwestie duchowe

Jednym z podstawowych kroków, które warto jest podjąć przed wyjazdem, jest spowiedź. Wiele osób wierzy bowiem, że wyruszenie w pielgrzymkę do Ziemi Świętej z czystym sercem to najlepszy sposób na prawidłowy kontakt z Bogiem. Co prawda podczas samej wyprawy możemy też liczyć na posługę kapłana w niej obecnego, lecz różne sytuacje mogą przeszkodzić nam w spowiedzi w trasie. Jak bowiem wiadomo, w pielgrzymce bierze udział bardzo duża liczba osób. Zbyt duży natłok chętnych do oczyszczenia sumienia jest dość częstym przypadkiem, dlatego też dobrze jest skorzystać z usług naszego kościoła jeszcze przed wyjazdem. Warto jest także zabrać ze sobą spisane intencje naszych bliskich oraz Pismo Święte. Dzięki temu, będziemy mogli nie tylko śledzić tekst modlitwy samodzielnie podczas odczytywania w świątyni, ale także pomodlimy się za wszystkie drogie nam osoby. Nie bez znaczenia jest także różaniec.

Jaki bagaż przygotować?

Według ogólnie przyjętych reguł, możemy zabrać ze sobą bagaż duży (do 23 kg) oraz podręczny (do 8 kg). Przygotowując bagaż podręczny, zabierzmy ze sobą urządzenia elektroniczne (laptopa, smartfona) oraz powerbank i ładowarkę. Jeśli przyjmujemy leki na stałe, dodajmy je do bagażu podręcznego. Pamiętajmy tylko o odpowiedniej ich ilości – zbyt duża może wzbudzić podejrzenia na lotnisku. Dozwolone jest także jedzenie w formie stałej. Unikajmy przewożenia w ten sposób jedzenia w formie płynnej, płynów w pojemnikach o pojemności powyżej 100 ml oraz niebezpiecznych przedmiotów. Te ostatnie, na przykład nożyczki lub pilnik, możemy jednak zapakować do bagażu głównego. Wybierając się do Ziemi Świętej, nie zapominajmy też o wygodnym obuwiu, strojach zakrywających ramiona i kolana oraz lekkiego swetra na chłodniejsze wieczory.

0 comments on “Pielgrzymka do Ziemi Świętej – jak się do niej przygotować?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *