Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Libanu?

Liban to mały, aczkolwiek niezwykły kraj, noszący znamiona ponad 4000 lat burzliwej historii. Nic więc dziwnego, że wciąż pozostaje on jednym z najpopularniejszych celów wycieczek, także pośród Polaków. I choć sam kraj jest mniejszy od polskiego województwa, znaleźć w nim możemy wiele wspaniałych lokacji, pozwalających na spędzenie naprawdę niezapomnianych chwil. Oto przykłady miejsc, które warto jest odwiedzić podczas naszej wycieczki do Libanu!

Trypolis

Miasto to jest drugą co do wielkości metropolią Libanu. Już na samym początku, w nasze oczy rzucą się tu charakterystyczne, wąskie uliczki, będące jednym z filarów bliskowschodniej architektury. Nad Trypolisem góruje wspaniale zachowana twierdza St. Giles, będąca pozostałością po krucjatach. Na szczególną uwagę zasługuje tu dzielnica Medina. To właśnie tu znajdziemy Wielki Meczet oraz Qartawiyyę – szkołę religijną, znaną ze swojego portalu, przypominającego kształtem plaster miodu. Entuzjastów lokalnych słodkości, decydujących się na wycieczkę do Libanu, skusi też zapewne fakt, że Trypolis znany jest z najlepszych cukierni na całym Bliskim Wschodzie.

Bszarra

Bszarra to górskie miasteczko, położone w głębi kraju. Słynie ono przede wszystkim z klasztoru połączonego z muzeum, w którym spoczywają szczątki Chalila Dżubrana – jednego z najwybitniejszych artystów Libanu. Jadąc do tego miasta, warto jest podziwiać widoki, rozciągające się za oknem autobusu. Pełno tu bowiem klasztorów oraz gajów oliwnych i winnic. W Bszarzze mieści się także słynny rezerwat cedru – rośliny, będącej symbolem narodowym tego kraju. Z pewnością warto jest więc pomyśleć o odwiedzeniu tego miejsca, planując naszą wakacyjną wycieczkę do Libanu.

0 comments on “Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Libanu?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *