Wycieczka do Libanu – co warto zwiedzić?

Liban to miejsce, które cieszy się dość sporym uznaniem wielu podróżników. Ten niewielki, bo mniejszy od polskiego województwa, kraj oferuje nam jednak sporą dozę egzotyki i wspaniałych widoków, jeśli tylko zdecydujemy się na to, aby poznać go bliżej. Pod kątem bezpieczeństwa, Liban nie odbiega znacząco od sąsiadującego z nim Izraela. Innymi słowy, jest tu bezpiecznie, jeśli tylko będziemy trzymać się obowiązujących zasad. Jakie miejsca warto zatem zwiedzić podczas kilkudniowej wycieczki do Libanu?

Miasto kontrastów

Podstawą każdej wizyty w Libanie, zwłaszcza po raz pierwszy, jest odwiedzenie miasta Bejrut. Metropolia ta w dalszym ciągu uchodzi za jedną z najefektowniejszych w okolicy, tuż obok Tel Awiwu. Przechadzając się bejruckimi ulicami, z pewnością warto jest zajrzeć do odrestaurowanej starówki rządowej, będącej jednym z najpiękniejszych miejsc w tym mieście. Duża w tym zasługa słynnego placu l’Etoile, znanego ze swojej wieży zegarowej. Dla każdego turysty, przystankiem obowiązkowym jest też ulica Hamra. Znajdziemy tu restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz hotele. Należy jednak pamiętać o tym, że za pobyt na piaszczystej plaży trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych. Powodem jest tu fakt, że plaże w Bejrucie należą do hoteli i klubów, zaś bezpłatny dostęp oferowany jest tylko i wyłącznie klientom. Wybierając się na wycieczkę do Libanu, rozważmy zatem, czy zamierzamy jednocześnie skorzystać z plaż, czy też nie, aby móc dostosować ewentualne wydatki do naszych oszczędności.

A poza Bejrutem?

Liban to miejsce, które nierzadko kojarzy się też z kulturą Fenicjan. Szukając idealnej lokacji, wypełnionej pozostałościami tej cywilizacji, warto jest wybrać się do miasta Byblos. To właśnie tu znajdziemy ruiny grobowców i świątyń, a także zamek krzyżowców z dwunastego wieku. Amatorów geologicznych ciekawostek zaciekawią z kolei groty Jeita. W ich górnej części możemy obejrzeć największe stalaktyty na świecie. Z kolei groty dolne zwiedza się, przepływając przez nie łódką. Pamiętajmy jednak, że w miejscu tym obowiązuje zakaz fotografii.

To tylko niektóre z miejsc, które możemy zwiedzić podczas naszej wycieczki do Libanu. Warto jest zatem przyjrzeć się bliżej informacjom na temat tego kraju i znaleźć lokacje, które najlepiej wpasują się w nasze preferencje. Takie informacje znajdziesz na stronie misjatravel.pl/pielgrzymki/na-krancach-swiata/pielgrzymki-do-libanu

0 comments on “Wycieczka do Libanu – co warto zwiedzić?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *