Co warto zobaczyć w Ziemi Świętej?

Ziemia Święta to miejsce niezwykłe. Znajdziemy tu bowiem społeczeństwo, którego trzy wyznania koegzystują ze sobą bez większych konfliktów. To właśnie tutaj natkniemy się również na wiele zabytków i budowli, mających szczególne znaczenie dla Chrześcijan, obierających Jerozolimę jako cel corocznych pielgrzymek.

A ponieważ nasz czas podczas wyjazdu jest na ogół dość ograniczony, warto już zawczasu zapoznać się z najciekawszymi lokacjami, które możemy odwiedzić podczas pobytu w tym świętym miejscu. Oto nasze propozycje!

Złote Miasto

Jeśli chcemy poznać bliżej trasę drogi krzyżowej Jezusa, to właśnie to miejsce pozwoli nam na odwiedzenie wszystkich jej stacji. Z pewnością warto jest odwiedzić Bazylikę Grobu Pańskiego, która, choć prosta w swej architekturze, skrywa całe mnóstwo zabytków, drogich sercu wyznawców Słowa Bożego. Mowa tu nie tylko o kaplicach, ale przede wszystkim o kamieniu z Golgoty – góry, na której zginął Chrystus. Osoby, odwiedzające Ziemię Świętą w celu przyjrzenia się innym kulturom, również znajdą tu coś dla siebie. Złote Miasto skrywa bowiem nie tylko Ścianę Płaczu związaną z judaizmem, ale także islamskie Wzgórze Świątynne.

A może morze?

Odwiedzając Ziemię Świętą, możemy również pomyśleć nad udaniem się nad jedno z lokalnych mórz. Amatorów nurkowania i podwodnych widoków z pewnością zachwyci Morze Czerwone. Jest ono bowiem nie tylko wspaniałą lokacją dla płetwonurków. Znajdziemy tu także podwodne obserwatorium rafy koralowej, a także delfinarium. Ciekawą propozycją jest tu też Morze Martwe. Co prawda jego zasolenie uniemożliwia nurkowanie, lecz błoto przy brzegu po dziś dzień jest uznawane za naturalny środek upiększający. Każdy znajdzie tu więc coś dla siebie! Więcej o wycieczkach do Ziemi Świętej dowiesz się na stronie Misja Travel.

0 comments on “Co warto zobaczyć w Ziemi Świętej?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *