Jak przygotować się na każdą pielgrzymkę?

Zarówno pielgrzymka z Warszawy, jak i trasa zagraniczna wymagają od nas umiejętnego przygotowania się. Mowa tu nie tylko o preparacji duchowej, ale także materialnej. Podczas marszu będziemy bowiem pokonywać wiele kilometrów, a jeśli nie mamy zamiaru poruszać się rowerem, musimy liczyć się z długimi godzinami chodu. Kwestią kluczową jest tu zatem nasz bagaż, obejmujący żywność, leki tudzież odzież. Co powinniśmy zatem przygotować przed wyruszeniem w każdą pielgrzymkę? Odpowiedzi na to pytanie udzielimy na łamach niniejszego artykułu.

Jak się ubrać?

Jeśli nasza przykładowa pielgrzymka z Warszawy ma polegać wyłącznie na pokonywaniu trasy pieszo, zadbajmy o odpowiednie obuwie. Warto jest też zawczasu obciąć paznokcie u stóp, aby ograniczyć dyskomfort. Buty na zmianę, ewentualne klapki latem oraz grube skarpety to także podstawa. Do naszego bagażu podręcznego warto jest także dodać płaszcz przeciwdeszczowy. Bez względu na porę roku, powinniśmy także pomyśleć nad odpowiednim nakryciem głowy. Nawet latem, dobrze dobrany kapelusz lub czapka pozwoli nam ochronić głowę przed palącym słońcem. Dobierając stroje, pamiętajmy, aby pasowały one do charakteru pielgrzymek. Bluzki z dużym dekoltem nie są tu bowiem najlepszym pomysłem.

A nocleg?

Nie każda pielgrzymka zapewni nam wygodny nocleg. Z tego też powodu, warto jest zabrać ze sobą namiot oraz śpiwór. Nie bez znaczenia jest tu też ciepła piżama. Co prawda pielgrzymi często nocują u innych ludzi, ale nie powinniśmy nastawiać się na to, że każdy zgodzi się na to, abyśmy mogli przespać się w jego domu. Dobrze jest więc zabezpieczyć się zawczasu i nie skazywać się na spanie pod gołym niebem bez żadnego posłania.

Medykamenty i żywność

Jeśli przyjmujemy leki na stałe, zabierzmy je ze sobą. Nawet osoby zdrowe powinny zadbać jednak o plastry i opatrunki na wszelki wypadek. Równie przydatne są maści przeciwbólowe, a także elektrolity, które pomogą nam poradzić sobie z odwodnieniem organizmu. Jeśli chodzi zaś o samą żywność, zabierzmy ze sobą konserwy i suche prowianty, które nie zepsują się zbyt szybko, szczególnie latem. Wybierając się na pielgrzymkę z Warszawy, nie zapominajmy również o prostym komplecie sztućców oraz serwetce, na wypadek, gdybyśmy mieli zamiar zjeść coś na łonie natury.

0 comments on “Jak przygotować się na każdą pielgrzymkę?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *